LAKIMIEHET

 OTM Tapio Hokkanen

OTM Tapio Hokkanen

Tapio Hokkanen

OTM, osakas, julkinen kaupanvahvistaja

  • puh. 040 826 8326
  • tapio.hokkanen@lakihhr.fi
  • kaikki rikos- ja riita-asiat
  • perukirjat, perinnönjaot, ositukset
  • vahingonkorvausasiat ja vakuutusriidat
  • kiinteistön ja asunnon kauppaan liittyvät riidat
  • autokaupan riitatilanteet
 OTM Jan Huovinen

OTM Jan Huovinen

Jan Huovinen

OTM, osakas

  • puh. 045 899 3303
  • jan.huovinen@lakihhr.fi
  • rikos- ja riita-asiat
  • edunvalvontaoikeus
  • perhe- ja perintöoikeus
  • potilasasiat
  • työoikeus
 Varatuomari Jonne Rantanen

Varatuomari Jonne Rantanen

Jonne Rantanen

Varatuomari, OTM, osakas

  • puh. 050 409 3979
  • jonne.rantanen@lakihhr.fi
  • rikos- ja riita-asiat
  • velkajärjestelyt, konkurssit ja yrityssaneeraukset
  • kuluttajansuoja
  • perintä- ja rahoitus
  • osakeyhtiöt, yhdistykset
  • työriidat, työsuhteen irtisanomiseen ja purkamiseen liittyvät asiat

Roope Raunio

OTM

  • puh. 050 491 0828
  • roope.raunio@lakihhr.fi
  • rikos- ja riita-asiat
  • sopimukset ja vahingonkorvaus
  • osakeyhtiöt, yhdistykset
  • työriidat, työsuhteen irtisanomiseen ja purkamiseen liittyvät asiat

muu henkilökunta

Oona Joutsenoja, oikeusnotaari

  • puh. 050 329 6333
  • oona.joutsenoja@lakihhr.fi

Tuulia Engblom, oik. yo

  • puh. 050 329 6333
  • tuulia.engblom@lakihhr.fi

Laura Hannulaoik. yo

  • puh. 050 329 6333
  • laura.hannula@lakihhr.fi

Noora Salonen, oik. yo

  • puh. 050 329 6333
  • noora.salonen@lakihhr.fi